HUF / EUR

Barakonyi Szabolcs

Ötletgazda
és művészeti vezető

 

Barakonyi Szabolcs 1976-ban született, 1997-ben végzett a Szellemkép szabadiskola fotó szakán. Kétezer novemberében a Fiatal Fotóművészek Stúdiójának vendéghallgatója, majd 2001-től tagja. 2013-tól 2020-ig az Index.hu fotórovat vezetője. 2003 és 2006 között Pécsi József-ösztöndíjas. 2006-ban Lucien Hervé- és Rodolf Hervé-díjas, 2007-ben az arles-i fotófesztiválon a Photo Folio Gallery & Review díjazottja, 2011-ben André Kertész-ösztöndíjas, 2015-ben a Warsaw Photo Days döntőse, 2018-ban a Cortona On The Move New Visions döntőse, 2022-ben Capa-nagydíj ösztöndíjas. Fotóit a világ több városában, azok fotófesztiváljain, művészeti vásárain és múzeumában bemutatta, köztük a toulouse-i Chateau d’Eau-ban, a sanghaji Museum of Conteporary Artban. Munkái megtalálhatók a toulouse-i Chateau d’Eau, a Miskolci Galéria gyűjteményében, valamint a Budapesti Történeti Múzeum Fényképgyűjteményében, a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ kortárs fotógyűjteményében. Jelenleg a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájának hallgatója. Kutatási területének része az archívumok természete, kortárs használata, megközelítése.

Salát Zalán Péter

A könyvterv kreatív koncepciója

 

Könyvtervező-grafikus, független art director, vizuális világok megalkotója, a Lead82 nyitott alkotóközösség alapítója és vezetője. 2015-ben és 2017-ben egy-egy könyvtervével elnyerte a Német Formatervezési Díj arany fokozatát, 2016-ban Red Dot Design Award Best of the Best díjával tüntették ki. Autodidakta módon sajátította el a tervezőgrafikát és alakította ki vizuális gondolkozásmódját. A nyomtatott dizájn területein alkot. Napilapos műhelyben kiváló mesterektől tanulta a betűtant, a képszerkesztést és a fotográfiát. Több mint két évtizedes tapasztalattal a háta mögött a dizájnt mint komplex egységet látja. Az írásban mint alapvető információs csatornában hisz, aminek a tipográfia a legmagasabb szintű formanyelvét alkotja. 2007-től kezdődően egy évtizeden keresztül a Szépművészeti Múzeum múzeumszakmai folyóiratának művészeti vezetője, képszerkesztője, fotográfusa. A Múzeum: a lassú műfaj című fotóesszé társalkotója, melyet 2015 decemberében a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban rendezett kiállításon mutatott be. Dolgozott a német Hatje Cantz kiadóval, Dezső Tamás: Notes for an Epilogue című fotókönyv megvalósulásán; ő tervezte a MÜPA megnyitásának tízéves évfordulójára készült albumot; megalkotta az ELTE Névsor a fugákban című emlékműhöz készült Bevésett nevek című díjnyertes páros kötetet; és az általa vezetett team valósította meg a Collegium Hungaricum Berlin felkérésére 2017-ben a Csend legbelül címmel a Lipcsei Könyvvásár magyar pavilonját, amely egy konceptuális építészeti és tervezőgrafikai mű, és amelyet szintén díjnyertessé választottak a 2019-es German Design Award pályázatán, és fődíjat nyert a Magyar Formatervezési Díj 2019-es versenyén. 2017 és 2019 között a Vasas Sport Club felkérésére művészeti vezetője volt a Market Építő Zrt. által kivitelezett Illovszky Rudolf Stadionnak, feladata a 108 éves angyalföldi futballklub történelmének feldolgozása a funkcionális terekben, progresszív módon, kortárs installációkban elbeszélve. Zalán volt a tervezője a német-svájci Birkhauser könyvkiadó által 2020 októberében megjelentetett Spaces of Intensity című kortárs magyar építészettel foglalkozó kötetnek, amely a 3h építésziroda huszonöt éves produktivitását dolgozta fel. Jelenleg a bangladeshi születésű, New Yorkban élő, 2018-ban Turner Prize-díjra jelölt Naeem Mohaiemen író, filmrendező-művésszel dolgozik együtt a Solidarity Must Be Defended című könyv megalkotásán 2021-ben felkért, meghívott művésze volt a Pannonhalmi Bencés Főapátság Láthatatlan spektrumok című kiállításának, ahol Travail de bénédictin címmel egy, a bencés rend ezeréves gyűjteményére reflektáló fotóesszét mutatott be alkotótársával, Villányi Csabával közösen.

Szilágyi Róza Tekla

Szerkesztő

 

Az ELTE-n szerzett művészettörténész és esztéta diplomát, majd fél évet dolgozott az isztambuli PiArtworks kortárs kereskedelmi galériában. Ezután tanulmányait a Képzőművészeti Egyetem Kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek mesterképzési szakán folytatta. 2012 óta publikál hazai és nemzetközi művészeti folyóiratokban és kiadványokban. A ma már inaktív Omnivore Gallery alapítója, 2017-2018-ig a Hybridart Space budapesti kortárs képzőművészeti galéria vezető kurátora, 2016 óta az Artmagazin munkatársa, jelenleg az Artmagazin Online vezető szerkesztője. Fő érdeklődési területei a digitális kultúra képzőművészetre gyakorolt hatása, a képzőművészet peremterületei, az immateriális munka, a bizonytalan kondíciók és az elméleti munkavégzés kapcsolata, valamint a privát fotográfia.

Simó György

Kiadó

 

Történelem-szociológa szakot végzett az ELTE-n. Az egyetem alatt kezdett el az alternatív médiumokkal foglalkozni, így lett a Tilos Rádió alapító tagja, műsorvezetője, majd 1992 és 1996 között a Magyar Narancs rovatvezetője. 1997-ben rövid ideig a Filmvilág szerkesztőjeként dolgozott, majd a MATÁV megbízásából a tartalomszolgáltatási tevékenységet előkészítő csoport üzleti és megvalósítási tervéért, a későbbi origo portál létrehozásért felelt. 1999-től a MATÁVnet programigazgatójaként a tartalomszolgáltatási üzletágát vezette, később a MATÁV-csoport internetstratégiájának kidolgozását végző projekt egyik vezetője volt. 2003. november 1-én az MATÁVNet/Axelero/T-Online vezérigazgatójaként, majd a Telekom vezetékes üzletágának vezetőjeként a magyarországi internet és az online tartalomszolgáltatások elterjesztésén dolgozott. 2010 óta startup befektetésekkel foglalkozik a Day One Capital egyik alapítójaként. Emellett dolgozott filmproducerként és a Magyar Mozgókép Közalapítvány kurátoraként is.